27. srpna 2011 proběhl druhý závod Křetínka Cup 2011 (závody dračích lodí). Poprvé i naše obec postavila závodní družstvo. Stačil k tomu zájem občanů a finanční podpora obce (startovné činilo 4.000,-Kč, 2.600,- Kč bylo dáno na občerstvení a oběd závodníků, náhradníků a organizátorů). Celou akci organizovaly zastupitelky obce paní Lenka Dvořáková a paní Božena Farkašovská. Podmínkou účasti bylo sestavit družstvo 21 závodníků včetně bubeníka. Další podmínka byla, aby v družstvu byly čtyři ženy. Přihlásil se dostatečný počet zájemců, takže jsme měli i šest náhradníků a jak se ukázalo později, bylo to významné. Z původně postaveného družstva hned před tréninkem čtyři přihlášení zrušili svoji účast na závodech. Tak nám zůstali dva náhradníci. Během téhož dne obětavou prací paní Dvořákové se podařilo jejich počet opět zvýšit na 5. Dlouho jsme vybírali název naší lodi, nakonec vyhráli „Královští draci“. Obec nás vybavila tričky. Ta mají na prsou  obecní znak (což je půl kormidla a královská korunka)  a na zadní straně text Obec Vítějeves. Takže hned v úvodu jsme zaznamenali odezvu na tato trička a jak publikovali později některé obce, byli jsme „vyšňoření“.

Trénink probíhal v pátek 26. srpna 2011 od 16.00 hod. do 18.00 hod. Zde jsme pilovali synchronizaci jízdy a to, aby závodníci dbali pokynů bubeníka (Jana Trnková), a rad kormidelníka, který nám byl přidělen. Trénink skončil pochvalou kormidelníka, že napoprvé jsme talentovaní.

Vlastní závody začínaly 27. srpna již v 9.00 hod. poradou kapitánů. Zvolen za naše družstvo byl pan Vostrovský. Společně s organizátorkou p. Farkašovskou vyslechly instrukce k jednotlivým rozplavbám a dalším eventuálním postupům. Závodů se účastnilo celkem 48 týmů (z toho 10 týmů bylo profesionálních). Hned při prvním startu se nám podařilo postoupit z druhého místa v cíli do další rozplavby. Mezitím se tam před cílem topila loď „Bombiči“ Velké Opatovice. Dostala však novou šanci a rozplavbu opakovala v jiném seskupení závodních týmů. Cíl byl snímán digitální kamerou pro případné protesty. Každý závod byl odstartován ve čtyřech drahách. Rozlosování a postupový klíč byl vždy zveřejněn před závodem. Celkem jsme absolvovali tři závody na 200 m.  Některé posádky musely startovat 4x i 5x. Ve třetím závodě jsme nechali za sebou i jednu loď profesionálů, kteří to patřičně okomentovali … ty vo.. porazili nás úplný amatéři, královští draci.  Nutno podotknout, že závodů se účastnily disciplinované týmy, takže vše šlo jako na drátkách. Atmosféra byla vynikající. Přišli nám fandit „vítějevští “ občané, kteří říkali, že asi nevydrží celý závod, ale potom je to tak chytilo, že zůstali do konce.

Na 200m naše družstvo skončilo na pěkném 10. místě z 38 amat. lodí. Na 1000m jsme museli postavit obměněný tým, poněvadž někteří závodníci museli odjet a tak za nás startovalo 7 žen. Zde jsme obsadili 20. místo. Klobouk dolů, tento náročný závod absolvovat s větším počtem žen , jsme považovali téměř za ztracený. To jsme byli na naše závodníky a závodnice pyšní. (FB).

Bližší výsledky – viz zpráva Dračí lodě,která je publikována 11.1.2012.