Vítějevské hřiště se třetí říjnovou neděli proměnilo v dračí doupě. Obec Vítějeves zde totiž pořádala drakiádu. Každý si mohl přinést svého draka a zúčastnit se soutěže o hezké ceny. Fantazii se meze nekladly, a už tak barevný podzim oživila spousta ještě barevnějších draků.

Před začátkem akce postávalo na hřišti jen pár dětí a ve vzduchu se vznášeli asi tři pestří dráčci. Avšak úderem druhé hodiny se začalo Vítějevské hřiště plnit lidmi. Netrvalo dlouho a na obloze jsme mohli obdivovat houf několika desítek poletujících draků. Výběr byl opravdu široký. K vidění byli draci klasičtí ve tvaru kosočtverce, ale také spousta draků moderních, velkých a zajímavých. Mohli jsme obdivovat například obrovskou oranžovou rybu, té se však létat moc nechtělo. Dále pár letadel, brouků a jiných zvláštních tvarů. Většina draků se úspěšně vznášela nad našimi hlavami, někteří se však neudrželi ve vzduchu a namířili si to strmou šipkou přímo k zemi

Dráčci se mohli předvádět zhruba půl hodiny, kdy porota sledovala každý jejich pohyb. Hodnocení bylo obtížné, protože všichni draci byli nápadití. Vítr závodníkům naštěstí přál a celou akci vydatně foukal, takže se každý drak alespoň chvíli vznášel. Nakonec se porota přece jen dohodla a mohlo se přejít k vyhlašování. Kategorií bylo spousta. Oceněni byli například nejdéle létající, nejvýše létající, nejbarevnější nebo po domácku vyrobení. Ti, co v žádné kategorii neuspěli, nemuseli být vůbec smutní. Diplom a něco sladkého dostali za účast všichni.

A protože byly všechny děti po půlhodinovém běhání s draky unavené a hladové, přišel jim k chuti připravený „drakburger“, který dostali všichni soutěžící zdarma. Pořadatelé mysleli i na to, aby se účastníci mohli v sychravém podzimním počasí zahřát čajem. Drakiáda se povedla a děti odcházely s úsměvem na tváři domů.