Rej masek proměnil Vítějevské hřiště ve strašidelné doupě. Předposlední říjnovou sobotu uspořádala škola Vítějeves Halloween. Připravili pro ně spoustu zajímavých her a soutěží o zajímavé ceny.

Po setmění mohla akce konečně oficiálně začít. Slavnost dýní odstartovala přehlídka masek, které byly opravdu rozmanité. K vidění byly mrtvé princezny, upíři, strašáci, smrtky nebo dokonce dýně. Po krátké promenádě mohli dát rodiče svých pět hlasů těm nejlepším maskám. Rozdělování bodů bylo složité, kostýmů bylo bezmála padesát. Nebodovaly se jen masky, ale i doma vyrobené dýňové svícny, kterých byly skoro dvě desítky. Po rozdělení bodů mohla porota začít sčítat. I v této chvíli mysleli organizátoři na děti a měli pro ně připravené soutěže.

Po Vítějevském hřišti bylo několik stanovišť, na kterých museli účastníci plnit různé úkoly. Ve tmě, která byla dominantou celé akce, běhal člověku mráz po zádech. Kulisy byly opravdu velmi povedené. Děti narazily například na lidožrouta, náhrobní kameny nebo rakev s mrtvolou.

Myslelo se i na občerstvení, které bylo tematické. V udírně „U Dráculy“ byla na výběr například dýňová polévka, bůček Bathory nebo upíří krkovička. Nakonec si účastníci převzali diplomy a ceny a se silným zážitkem se většina odebírala k domovům.

 

 

« z 2 »