Úřední hodiny

  • Pondělí:    8:00-12:00   13:00-15:00
  • Úterý:        8:00-12:00
  • Středa:      8:00-12:00   13:00-15:00
  • Čtvrtek:    8:00-12:00   13:00-15:00
  • Pátek:        8:00-12:00


 


 

Charakteristika obce

Obec Vítějeves se nachází v jihovýchodní části Pardubického kraje na  hranicích s krajem Jihomoravským. Leží  podél potoka Korýtka v délce cca 2 km. Obec je typicky venkovským sídlem se zemědělskými usedlostmi a s klasickými domy. Nechybí ani část starobylých roubených staveb, které slouží z větší části jako rekreační chalupy. V naší obci žije v současné době 405 obyvatel. V obci převládají převážně domy se sedlovitou střechou, které zapadají do kopcovité okolní krajiny. Obec se řadí do spádové oblasti mikroregionu Brněnec a i přes její malou rozlohu je zde zastoupeno mnoho podnikatelských subjektů, které umožňují dostatek pracovních příležitostí. Dopravní obslužnost naší obce je na dobré úrovni.

 

Ve Vítějevsi je základní škola, pošta, knihovna, zdravotní středisko, kadeřnictví,  dvě prodejny smíšeného zboží a pohostinství. K dispozici je fotbalové hřiště TJ Sokol  s běžeckou dráhou, zařízením pro atletiku, tenisovými kurty, hřištěm pro nohejbal, cvičištěm pro psy, skluzavkou a houpačkami pro děti.

V obci se narodili významné osobnosti. Národní umělec Zdeněk Otava – operní pěvec, Marie Janků – naivní malířka a působil zde Dr. Milan Zimmermann malíř (krajinář) a hudební skladatel.

Okolní krajina skýtá zajímavé trasy pro zimní i letní turistiku, houbaření apod. Pro vodní sporty je vhodná nedaleká přehrada Křetínka  u Letovic.

Na obecním úřadě lze zakoupit (v pracovních dnech) pohlednice obce, turistickou mapku přírodního parku Údolí Křetínky.

 

 Letecký snímek